Disney

Kobiety Disneya, które rządzą

Kobiety Disneya potrafią sobie radzić. Rozwiązują problemy, stają w własnej obronie i realizują marzenia.

Idziemy o zakład, że kiedyś któraś bohaterka Disneya Ci zaimponowała. Być może jej odwaga sprawiła, że znalazłaś nową pasję, zyskałaś pewności siebie lub postanowiłaś być szczera z samą sobą.

Bella z „Pięknej i Bestii”

Belle

Bella jest przyjazną, delikatną bibliofilką, ale to nie oznacza, że nie potrafi stanąć w swojej obronie. Gdy Gaston staje się zbyt natarczywy, Bella bez wahania wskazuje mu drzwi, dodatkowo zatrzaskując mu je przed nosem.

Roszpunka z „Zaplątanych”

Rapunzel

Gdy Roszpunka śpiewa „Czekam, aż się odmienią dni”, odnosimy wrażenie, że jej życie jest dość intensywne. Roszpunka, rzecz jasna, pragnie poznać otaczający ją świat, ale w wieży także potrafi znaleźć sobie masę obowiązków. Jej codzienne zajęcia, takie jak gotowanie, czytanie czy malowanie, wskazują, że jest ona typową kobietą renesansu. Tylko spójrzcie na ten mural!

Anna z „Krainy lodu”

Frozen

Chociaż to Elsa uznawana jest za tę silniejszą z dwójki sióstr, to przebojowa Anna dysponuje skrzętnie skrywaną mocą. Anna nie poddaje się, gdy Kristoff odmawia jej pomocy przy wejściu na górę. Zamiast tego kupuje marchewki i przekonuje go, że zakończenie wiecznej zimy leży w interesie wszystkich. I robi to, będąc po prostu sobą.

Ariel z „Małej syrenki”

Ariel

Ariel, w odróżnieniu od innych mieszkańców morza, jest ciekawska i śmiała. Jej pragnienie wiedzy i chęć odkrywania tajemnych pieczar królestwa to dowód na to, że jest po prostu niesamowita.

Dory z „Gdzie jest Nemo?”

Dory

Wskazówki i porady Dory są jednymi z naszych ulubionych cytatów z filmów studia Disney Pixar. Dory pomaga Marlinowi spojrzeć na świat z innej perspektywy i przypomina mu, że czasem trzeba podejmować ryzyko lub po prostu odpuścić, aby móc w pełni cieszyć się życiem. Trzeba wierzyć w siebie i iść naprzód, nawet jeśli wszyscy wokół mówią, że Ci się nie uda. Poza tym warto znać język waleni.

Nala z „Króla Lwa”

Nala

Nala to doskonały przykład do naśladowania dla nas wszystkich: gdy prosi Simbę o pomoc, a on szuka wymówek, Nala nie daje się spławić. Nie pozwala, by duma Simby przeszkodziła w udzieleniu pomocy stadu. Dzięki jej uporowi Simba uświadamia sobie, co musi w tej sytuacji zrobić.

Merida z „Merida Waleczna”

Merida

Niesforna i uparta Merida dysponuje siłą, z którą należy się liczyć. Jednak w filmie udowadnia ona, że jest także wyrozumiała i ma dobre serce. Uświadamia sobie, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Czy jest coś, co lepiej kształtuje charakter prawdziwego przywódcy, niż nauka na własnych błędach?

Jessie z „Toy Story 2”

Jessie

Jessie to wygadana członkini grupy Woody’ego. Czarująca i charyzmatyczna. Nie boi się głośno wyrażać swojego zdania

Helen z „Iniemamocnych”

HelenParr

Helen to uosobienie supermamy. Najważniejsza dla niej jest rodzina, dlatego korzysta ze swojego instynktu macierzyńskiego i pomysłowości, aby utrzymać złoczyńców (i swoje dzieci) w ryzach. Jej cytat „Mamy pozostawić ratowanie świata mężczyznom? Ani mi sie śni!” zawsze spotyka się z naszym aplauzem.

Radość z „W głowie się nie mieści”

Joy

Wszystkim nam przydałaby się w życiu odrobina Radości. Optymizm Radości i jej dbanie o szczęście Riley przypomina nam, że wszyscy powinniśmy postrzegać wyzwania w naszym życiu jako możliwości, a nie przeszkody. Również niechęć Radości do pizzy z brokułami jest czymś, z czym możemy się głęboko utożsamić.