Disney

12 postanowień noworocznych, które każdy fan Disneya powinien podjąć

Nie panikuj, ale to prawda, ta lśniąca nowość, na którą patrzysz, to rzeczywiście zupełnie nowy rok.

Nie panikuj, ale to prawda, ta lśniąca nowość, na którą patrzysz, to rzeczywiście zupełnie nowy rok. Aby Cię przygotować na najwspanialszy rok Twojego życia, prezentujemy 12 postanowień noworocznych (jedno na miesiąc, to nie przypadek!), które wprowadzą do niego trochę magii Disneya.

1. Poczuj więź z kręgiem życia.

1

Świat jest duży i piękny. Pełen wspaniałych rzeczy i zjawisk, takich jak wschody słońca i mandryle trzymające małe lwiątka. To trzeba zobaczyć. Wyjdź z domu i odkrywaj naturę. To ona za tym wszystkim stoi.

2. Zakończ relacje, które Cię nie satysfakcjonują.

2

Jeżeli zaczynasz sobie zdawać sprawę, że ktoś, kogo zawsze uważałaś/uważałeś za przyjaciela, nie jest tak naprawdę dla Ciebie zbyt miły lub masz dowody, że Cię wykorzystuje ze względu na Twoje magiczne włosy, po prostu zakończ tę znajomość. Twój czas, energia i miłość są cenne. Wydatkuj je na kogoś, kto to docenia.

3. Odpuść sobie.

3

Na pewno wiedziałaś/wiedziałeś, że tak będzie i masz rację. To doskonała rada. Przeszłość została za nami, zamartwianie się nie zmieni tego, co już się stało. Nikt nie ma na to czasu w 2016! Skoncentruj swoją energię na dniu dzisiejszym.

4. Czytaj książki.

4

Czytanie sprawi, że będziesz lepiej pisać, wypełni Twoją głowę nowymi pomysłami, a przede wszystkim jest fajne. Wybierz stronę z książki Belli i wyznacz sobie cele czytelnicze. Nie muszą być szalone. Jedna książka miesięcznie wystarczy, aby poczuć się wspaniale.

5. Zdobądź przyjaciela takiego jak Dżin.

5

Istnieje cała piosenka potwierdzająca, że „nigdy nie miałeś takiego przyjaciela jak” Dżin. Ale może ten rok, to rok zmian. Możesz zacząć od poznawania nowych ludzi lub rozmawiania z tymi, którzy są wokół Ciebie, a nie znasz ich dobrze. Tylko pamiętaj — aby mieć dobrego przyjaciela, musisz być dobrym przyjacielem.

6. Naucz się czegoś nowego.

6

Wiesz, co zawsze Cię interesowało, ale nigdy nie było okazji, aby się tym zająć? Zacznij to robić. Oglądaj dokumentalne filmy przyrodnicze, ucz się nowego języka lub czytaj biografie niezwykłych ludzi. Nie ważne, co jeszcze się wydarzy, na 100% będziesz szczęśliwsza/szczęśliwszy, gdy poczujesz, że Twoja wiedza codziennie się poszerza.

7. Poszukaj rady u ludzi, których podziwiasz.

7

Nie musisz się bać, że zadasz głupie pytanie komuś, kogo podziwiasz. Ludzie lubią być proszeni o radę. Schlebia im to i będą szczęśliwi, że mogą podzielić się z Tobą swoją wiedzą. A Ty odniesiesz korzyść z ich mądrości i unikniesz błędów. W tym przypadku wszyscy wygrywają, odważ się i zapytaj!

8. Nie oceniaj po pozorach.

8

Kojarzysz osobę ze szkoły lub z pracy, z którą nigdy z jakiegoś powodu nigdy nie rozmawiasz? W 2016 r. porzuć założenia, że kogoś już znasz i podejmij wysiłek, aby poznać go lepiej. Jeżeli nie spróbujesz, możesz stracić kandydata na przyjaciela.

9. Rozważaj problemy z różnych punktów widzenia.

9

Na Twojej drodze zawsze będą pojawiały się wyzwania. Liczy się to, jak sobie z nimi poradzisz. W tym roku spróbuj robić to w nowy, bardziej kreatywny sposób. Szczególnie w przypadku trudności, które pojawiały się na Twojej drodze już w przeszłości. Próbuj je rozwiązywać, a nie zamiatać pod dywan. Nawet, gdy to wymaga większego wysiłku.

10. Zrób coś nowego.

10

Czy to oznacza rozpoczęcie nauki gry na instrumencie, uprawianie nowej dyscypliny sportu czy naukę szycia, pozwól sobie na bycie początkującym. Przyjęcie do wiadomości, że nie osiągnie się mistrzostwa przy pierwszej próbie jest wyzwalające i sprawia, że robienie błędów jest elementem zabawy.

11. Rozwiązuj konflikty z życzliwością.

11

Zawsze znajdą się ludzie, z którymi trudno znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. W nowym roku będzie tak samo. To, co możesz zrobić inaczej, to rozwiązywanie problemów interpersonalnych z życzliwością. Jeżeli codziennie będziesz kłaść się spać z dumą, myśląc o tym, jak traktujesz ludzi wokół siebie, nawet tych, którzy nie byli dla Ciebie mili, będziesz bardziej szczęśliwa/szczęśliwy.

12. Podkreślaj swoją wyjątkowość.

12

Trudno nie chcieć spełniać oczekiwań innych, tak jak trudno nie starać się „dopasować”. Ale życie byłoby niesamowicie nudne, gdybyśmy wszyscy byli tacy sami! Każdy upływający rok sprawia, że wiesz o sobie więcej. Pozwól, aby ten nowy rok był najlepszy — pokaż, kim naprawdę jesteś.