Disney

Wałbrzych bez Złotego Pociągu

Mało komu Wałbrzych kojarzy się z celem wyprawy turystycznej. Nie dajcie się zwieść pozorom!

Co prawda do tej pory nie odnaleziono w Wałbrzychu Złotego Pociągu, ale nie oznacza to, że w okolicach nie ma nic wartego uwagi. Wręcz przeciwnie. Potrzeba co najmniej tygodnia, by zwiedzić wszystkie atrakcje w pobliżu. Które z nich trafią do Dzienniczka Wypraw Rodzinnych waszej Turystycznej rodzinki? Szczegóły konkursu PTTK na rodzina.pttk.pl

 • Pic-1

  Stara Kopalnia

  Niegdyś była to Kopalnię Węgla Kamiennego „Julia”. Fantastyczna przebudowa i rewitalizacja stworzyła nowoczesne Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. W 2015 roku Stara Kopalnia została wyróżniona prestiżowym tytułem „Zabytek Zadbany 2015”. Obecnie jest to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce. Otwarta jest do zwiedzania codziennie w godzinach 10:00 – 18:00. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, wejścia o każdej pełnej godzinie – ostatnie wejście o godzinie 16:00.

   

  Dowiedz się więcej

 • Pic-2

  Zamek Książ

  Wybudowany w latach 1288–1292 przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego. Potem wielokrotnie przebudowywany. Dlatego zawiera niemal wszystkie style architektury. Przed I wojną światową wybudowano także palmiarnię w Lubiechowie, którą można zwiedzać zaraz po zwiedzaniu Zamku. W 1941 roku władze III Rzeszy przejęły zamek w celu przekształcania zamku w jedną z kwater Adolfa Hitlera. Podczas przebudowy przed głównym portalem wydrążono pod zamkiem tunele i podziemny schron.

  Dowiedz się więcej

 • Pic-3

  Zamek Grodno

  Zamek leży położony obok Zagórza Śląskiego nad lewym brzegiem Bystrzycy z malowniczym widokiem na zaporowe Jezioro Lubachowskie.

  Dowiedz się więcej

 • Pic-4

  Góry Sowie

  • Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy, ul. Świerkowa 29d – osowka.pl – Zwiedzanie z przewodnikiem, różne warianty, tras a także paintball, pływanie pontonem w kamieniołomach itp.
  • Podziemna Trasa Turystyczna „Sztolnie Walimskie”, Walim ul. 3 Maja – sztolnie.pl – Zwiedzanie z przewodnikiem, możliwe jest zwiedzanie nocne.
  • Kompleks Włodarz nad Jawornikiem, przysiółkiem Jugowic – wlodarz.pl – Jest to najdzikszy z trzech dostępnych kompleksów projektu Riese. Trasa zwiedzania obejmuje też  pływanie pontonem po zalanych sztolniach. Na zewnątrz można m.in. skorzystać z przejażdżki czołgiem.