Disney

Szablon do wycinania dyni – Olaf

Co jest najlepszego w tej wersji Olafa? Nie stopnieje!

Wytnij halloweenową dynię inspirowaną bałwankiem z Krainy Lodu. To doskonała dekoracja na przyjęcie.

Gracze: 2+
What You'll Need
 • Wydrukuj szablon.
 • Dynia (lub dynie)
 • Zestaw do wycinania dyni
 • Zwykły wodny flamaster do papieru (opcjonalnie)
 • Papierowe ręczniki
 • Taśma klejąca
 • Wykałaczki
 • Małe gałązki
How to Make It
 1. Szablon można przenieść na dynię na dwa sposoby. Można go ręcznie skopiować na czystą, suchą dynię za pomocą flamastra (błędy można łatwo poprawić, wycierając linię papierowym ręcznikiem). Można także przykleić szablon do dyni, a następnie wyciąć wzór na skórce, robiąc dziurki przez szablon - szpilką lub plastikowym nakłuwaczem (jest w niektórych zestawach do wycinania dyni).

 2. Wycinanie dyni zacznij od środka wzoru i kieruj się na zewnątrz (w ten sposób unikniesz wywierania nacisku na już wykrojone części). Zacznij od najgłębszych i najmniejszych szczegółów. Kiedy wycinany kształt jest już luźno związany z resztą skorupy dyni, wypchnij go palcami lub tępą częścią ołówka (dobre zadanie dla dzieci).

 3. Wycinanie dyni zaczynaj zawsze od środka wzoru i kieruj się na zewnątrz (w ten sposób unikniesz uciskania już wykrojonej części). Zacznij od najgłębszych i najmniejszych szczegółów. Kiedy wycinany kształt jest już luźno związany z resztą skorupy dyni, wypchnij go palcami lub tępą częścią ołówka (dobre zadanie dla dzieci).

  Opcjonalnie: użyj jeszcze dwóch dyń (1 nieco mniejszej niż głowa i 1 nieco większej), aby zrobić tułów Olafa. Wytnij 1 kółko w środkowej dyni i 2 kółka w dolnej dyni (to są jego guziki). Odetnij górne części dyń tworzących tułów, tak aby można je wstawić jedna w drugą.

 4. Weź 3 gałązki i umieść je na czubku głowy Olafa. Z 2 gałązek zrób ręce (włóż po 1 po każdej stronie środkowej dyni).

 5. Po kolei, ostrożnie ustaw dynie na sobie i upewnij się, że Olaf stoi w bezpiecznym miejscu, w którym nie może się przewrócić!

 6. Na koniec ustaw dynię na honorowym miejscu (z dala od łatwopalnych przedmiotów) i pamiętaj, aby zgasić wszystkie świeczki przed pójściem spać.

Print Instructions