Disney

Zamek Księżniczki Disneya

Łączny czas
1h

Samodzielnie zbuduj zamek księżniczki Disneya i stwórz dla dzieci nowe miejsce na bajkowe przygody.

Dzieciom spodoba się pomoc przy budowaniu z pudełek po jedzeniu i kartonowych rolek po papierowych ręcznikach.

Będą Ci potrzebne
 • Drukarka
 • Duże kartonowe pudełko
 • 4 pudełka po płatkach zbożowych
 • 8 kartonowych rolek po papierowych ręcznikach
 • Nożyczki
 • Czerwona, biała i czarna farba (z czerwonej i białej zrobisz różową, a z czarnej i białej szarą)
 • Ołówek
 • Taśma klejąca
 • Klej
 • Sznurek do podnoszonej bramy (opcjonalnie)
 • Drewniane patyczki
Jak to zrobić
 1. Wydrukuj naklejki i dachy, i pomóż dziecku je wyciąć.

 2. Z górnej części pudełka odetnij skrzydełka do zamykania i pomaluj resztę na szaro.

 3. Oklej pudełka po płatkach i pomaluj je na różowo.

 4. Pomaluj sześć rolek po papierowych ręcznikach na różowo, a dwie na szaro, a potem przetnij szare na połówki, aby uzyskać cztery krótkie rolki.

 5. Zbierz w jednym miejscu wycięte półokrągłe dachy wieżyczek i wszystkie kartonowe rolki. Każdy dach wieżyczki ma wypustkę. Przyklej ją do drugiego końca wycinanki, aby uzyskać stożkowaty kształt. Następnie posmaruj klejem jeden koniec kartonowej rolki i przymocuj go do stożka, aby dodać dach do wieży. Zrób to samo ze wszystkimi ośmioma kartonowymi rolkami.

 6. Czas zrobić główną część zamku! Zbierz cztery krótkie, szare wieże, które powstały przed chwilą, i duże, szare kartonowe pudełko. W każdej wieży wytnij dwie szczeliny o długości 2,5 cm ustawione pod kątem 90 stopni do siebie oraz jedną szczelinę w każdym rogu dużego pudełka.

 7. Aby zrobić główną bryłę zamku, weź prostokątne wycinanki na dach i cztery pudełka po płatkach. Zegnij wycinanki na dach wzdłuż zaznaczonej linii i przyklej ich wypustki do górnych części pudełek po płatkach. Kiedy to zrobisz, przyklej dolne części czterech różowych pudełek w środku dużego pudełka, tworząc kwadrat.

 8. Teraz możesz dodać wieże. Nałóż klej na boki pozostałych wież i przyklej je w rogach pudełek po płatkach lub wewnątrz utworzonego przez nie kwadratu.

 9. Kiedy konstrukcja będzie gotowa, można zacząć dekorować zamek! Weź pozostałe wycinanki i pomóż dziecku nakleić je na właściwe miejsca.

 10. Przyklej prosty koniec flagi do drewnianego patyczka i umieść patyczek na dachu wieży.

 11. Aby zrobić podnoszoną bramę, przyklej ją do głównej części zamku. Następnie weź nowy kawałek kartonu i przyklej po jego obu stronach wycinankę przedstawiającą drewnianą bramę. Po obu stronach bramy zrób mały otwór, nałóż drewnianą bramę na bramę w ścianie zamku i przymocuj ją taśmą klejącą. Zaznacz ołówkiem miejsca na otwory, a następnie zrób dwa otwory w dużym pudełku i przeciągnij przez nie sznurek. Zawiąż węzły na końcach sznurka na bramie.

Stwórz niepowtarzalny zamek — jeśli chcesz, możesz dodać kolejne wieże i pomalować całość na różne kolory. Możesz także wydrukować więcej wycinanek lub narysować własne wzory i je wyciąć.
Wydrukuj instrukcje