Disney

Pokój dziecka – prawdziwego fana Zygzaka McQueena

Jeśli Twoje dziecko jest najwierniejszym fanem filmu „Auta 3”, dodatkowo kocha Formułę 1 i wyścigi z zawrotną prędkością, zamień jego pokój w miejsce, którego nie powstydziłby się nawet profesjonalny rajdowiec!

Wystarczy jeden wolny weekend i parę odcieni farby, aby maluch poczuł się jak na najprawdziwszym torze wyścigowym. Inspiracji dostarczy nam zawadiacki Zygzak McQueen.

Będą Ci potrzebne

Aby stworzyć pokój małego rajdowca, będziesz potrzebować:
Dulux EasyCare wzorowa czerwień
Dulux EasyCare złoty na medal
Dulux EasyCare nieskazitelna biel

1. Pomaluj pokój dziecka na czerwono (odcień Wzorowa Czerwień).


Pomaluj pokój dziecka na czerwono (odcień Wzorowa Czerwień). Możesz też wybrać czerwień na tylko jedną ze ścian.

2. Pora na rysowanie!


Poczekaj aż farba wyschnie. Teraz będą Ci potrzebne 2 ołówki malarskie i kawałek sznurka. Zwiąż ze sobą ołówki, tak aby zostawić pomiędzy nimi odcinek sznurka o długości, która według Ciebie będzie idealna dla promienia koła. Jeden z ołówków przytknij do ściany, a drugim wódź dookoła, naciągając sznurek. W ten sposób szybko narysujesz idealny okrąg.

3. Musisz zamalować linię okręgu na biało (odcień Nieskazitelna Biel).

W dalszej kolejności zamaluj linię okręgu na biało (Nieskazitelna Biel), używając do tego małego pędzla, następnie pokryj farbą całe koło (pomocny będzie mały wałek).

4. Ponownie sięgnij po czerwoną farbę

posłuży Ci do uwiecznienia cyfr.  Stwórz własny szablon malarski inspirowany Zygzakiem McQueenem: na 2 kartkach papieru narysuj dwie cyfry, 9 oraz 5 lub użyj załączonego szablonu. Wytnij cyfry oraz przyklej wzór na samym środku białego koła. Znów będziesz potrzebować czerwonej farby. Zamaluj nią środek szablonu. Zamiast pędzla czy wałka użyj do tego miękkiej gąbki. Kiedy ściana wyschnie, usuń z niej szablon.

5. Nie odkładaj taśmy do skrzynki z narzędziami

Teraz wykonaj błyskawicę – oklej jej kształt taśmą malarską, tak by stykała się z białym kołem. Pomaluj ją na żółto (odcień Złoty na Medal), a po wyschnięciu odklej taśmy.

Odklej taśmę i… gotowe! Superszybko, prawda?

Najnowszy film Disney/Pixar Auta 3 w kinach od 15 czerwca