Disney

Sarlacc i X-Wingi

Pomóż odważnemu rycerzowi Jedi przebyć drogę z Tatooine do Gwiazdy Śmierci, uważając, aby po drodze nie wpaść do paszczy Sarlacca!

Zaufany myśliwiec X-Wing pomoże Ci przemierzać przestrzeń i nawigować w drodze przez galaktykę!

Gracze: 2
Będą Ci potrzebne
 • Drukarka
 • Nożyczki
 • Kostka do gry
 • Kolorowa kreda
Jak to zrobić
 1. Wybierz wersję siatki, która najbardziej pasuje do dostępnego miejsca na grę.

 2. Wydrukuj tyle kart do gry, ile potrzeba do wybranej planszy.

 3. Narysuj siatkę gry i pamiętaj o wpisaniu numerów w polach i o narysowaniu strzałek. Jeśli brakuje Ci pomysłów, skorzystaj z naszego przykładu!

 4. Zwycięża gracz, który jako pierwszy dotrze do Gwiazdy Śmierci.

 5. Wszyscy gracze startują z bazy na Tatooine. Jest to pole nr 1.

 6. Rzuty kostką decydują o tym, kto rozpocznie grę. Gracz, który uzyska wynik najbliższy 6, jako pierwszy startuje swoim X-Wingiem!

 7. Aby wykonać ruch, gracze rzucają kostką. Przechodzą liczbę pól odpowiadającą liczbie wyrzuconych oczek.

 8. Prześledź numery na planszy, aby dowiedzieć się, jak się poruszać. Na przykład gracz, który wyrzucił kostką 3, a był na polu nr 4, przechodzi na pole nr 7.

 9. Jeśli gracz znajdzie się na górze lub pośrodku strzałki zaczynającej się na polu z X-Wingiem/Hipernapędem — nie wykonuje żadnych dodatkowych ruchów, ani nie przechodzi po strzałce na inne pole. Po strzałce przechodzi się wyżej tylko wtedy, kiedy zatrzyma się na polu oznaczonym symbolem X-Winga/Hipernapędu.

 10. Jeśli gracz znajdzie się na górze lub pośrodku strzałki zaczynającej się na polu z symbolem Sarlacca, nie wykonuje żadnych dodatkowych ruchów, ani nie przechodzi po strzałce na inne pole. Po strzałce cofa się tylko wtedy, kiedy zatrzyma się na polu oznaczonym symbolem Sarlacca.

 11. Gracz, który wyrzucił 6, ma dodatkowy rzut kostką.

 12. Wygrywa Jedi, który jako pierwszy dotrze do najwyższego pola na planszy! Zwykle jest to pole nr 100. I tu niespodzianka! Jeśli wyrzucisz za dużą liczbę oczek, „odbijesz się” od ostatniego kwadratu i cofniesz.

 13. Wygrywa ta osoba, która wyrzuci taką liczbę oczek, która jest potrzebna, by stanąć na ostatnim polu. Na przykład, jeśli jesteś na polu 99 i wyrzucisz czwórkę, przechodzisz na pole 100 (jeden ruch), a potem odbijasz się na pole 99, 98 i 97 (dwa, trzy i cztery ruchy). Jeśli na polu 97 znajduje się X-wing lub Sarlacc, obowiązują zwykłe reguły gry.

 14. Pola siatki powinny być wystarczająco duże, aby zmieściły się w nich stopy dziecka.

 15. Naklej wydruki na karton lub bristol, aby były cięższe.

Jeśli nie możesz bawić się na dworze, zrób planszę z kolorowej taśmy dekoracyjnej przyklejonej do podłogi.
Wydrukuj instrukcje